Sveicināti Viesis
Otrdiena
13.11.2018
23:41

Мой сайт

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Raksti un publikācijas [6]
Meklēšana
Mūsu aptauja
Kāds grīdas segums Jums labāk patīk?
Atbilžu kopskaits: 152
Vietnes draugi
Statistika

Onlainā kopā 1
Viesi 1
Lietotāji: 0
Sākums » Raksti » Raksti un publikācijas

Parketa priekšrocības

Parkets ir iemantojis prestižu vietu grīdas segumu materiālu vidū. Tajā iespējams apvienot oriģinalitāti, praktiskumu, ekoloģiskumu, kā arī mājīgumu.Parkets ir pārdzīvojis un pārdzīvos vēl daudzus gadu simtus. Mūsdienās "prestižs" ne vienmēr ir sinonīms vārdam - dārgs. To viennozīmīgi var attiecināt arī uz parketu. Ieklāt parketu nebūs dārgāk kā ieklāt kvalitatīvas flīzes, ilgmūžības ziņā līdzvērtīgu laminātu, vai pat lētāks par korķa grīdām. Galvenais, kas parketu dara pārāku par augstāk minētajiem materiāliem - iespēja to atjaunot vismaz sešas reizes slīpējot. Parasti, pie vispārpieņemtas individuālā sektora noslodzes, slīpēšana varētu būt nepieciešama ik pēc desmit gadiem.

Parketa dēlīšus iespējams kombinēt visdažādākajos rakstos, veidojot greznas un vienreizējas kompozīcijas.

 


Ieklāšana.

Parketu ieklāj iekštelpu remonta beigu posmā, t.i., pēc parketa ieklāšanas nebūtu vairs ieteicami ne krāsošanas, ne špaktelēšanas darbi. Uz ieklāšanas brīdi pamatgrīda (melnā grīda) nedrīkst būt mitrāka par 12% un apkārtējā gaisa relatīvais mitrums nedrīkst būt lielāks par 50%. Parketu (masīvo, mozaīkparketa vairogus, parketa dēļus) ieklāj uz līmeņotas pamatgrīdas. Par pamatgrīdu var būt dēļu, skaidu plātnes vai finiera klājums, kā arī betons. Jāpiebilst, ka parketa ieklāšana tieši uz betona ir iespējama pēc īpašas tehnoloģijas izmantojot speciālas - sintētiskās uz mākslīgo sveķu bāzes ražotas līmes.

Pamatnes (melnās grīdas) sagatavošanai var būt vairāki varianti:

1) Uz latām-latu un saplākšņa koksnes mitrums nedrīkst pārsniegt 12%, saplākšņa optimālais biezums 18 mm (pieļaujams 15 mm, bet ne mazāk.).

2) Uz betona- saplāksni stiprina tieši pie betona. To var darīt tikai tad, ja ir veikta kvalitatīva hidroizolācija un betons ir pietiekami sauss (betona žūšana 10 mm nedēļas laikā), ja telpā temperatūra nav zemāka par 18ºC un relatīvais gaisa mitrums nepārsniedz 60%. Neievērojot šos nosacījumus, parketa grīdā ekspluatācijas gaitā var parādīties spraugas un deformācijas.

3) Uz vecās dēļu grīdas- parketu ieklāj tikai perpendikulāri dēļu virzienam. Iepriekš grīdu ieteicams nostiprināt, t.i., demontēt dēļu klājumu, nostiprināt lāgas, uzmontēt atpakaļ vecos dēļus un noslīpēt klājumu. Pienācīgi nesagatavojot veco dēļu grīdu, var rasties problēmas parketa grīdas ekspluatācijas laikā - grīda var čīkstēt, grīdai šūpojoties starp dēlīšiem var rasties spraugas vai citas deformācijas.

Parketu iespējams ieklāt arī uz siltajām grīdām, bet šo darbu būtu ieteicams uzticēt profesionālam meistaram.

Parketu ieklāj, to pielīmējot pie pamatnes. Nepieciešamības gadījumā dēlīšu (vairogu, parketa dēļu) labākai nostiprināšanai gropē iedzen naglu. Uz mozaīkparketa vairogiem, līmes cietēšanas laikā, iesakām novietot slogu, kas garantē ciešāku kontaktu ar pamatgrīdu.

 


Uz dēļu, skaidu plātņu, finiera pamatgrīdām parketa līmēšanai izmanto speciālās parketa līmes vai biezas konsistences PVA līmi. Klājot parketu uz pamatnes (skaidu plātne, saplāksnis), kura uzmontēta tieši uz betona grīdas, ieteicams lietot līmi, kas gatavota uz mākslīgo sveķu bāzes. Līmes patēriņš ir apmēram 500 - 800 g/mģ. Pamatgrīdu noklāj ar līmi, izmantojot zobaino špakteļlāpstiņu.

Pēc parketa ieklāšanas un līmes sacietēšanas, virsmu nepieciešams slīpēt un pulēt. Ātrāk un kvalitatīvāk darbs veiksies ar speciālo parketa slīpmašīnu, bet mazāku apjomu slīpēšanu var veikt arī ar rokām. Parketa grīdas segumu var lakot, eļļot vai vaskot.

Ja izvēlas lakošanu, pielieto speciālās parketa lakas, ko klāj vairākās kārtās. Laka uz koksnes virsmas veido cietu un izturīgu aizsargkārtu, kas pietiekoši labi pasargā grīdu no mehāniskiem bojājumiem un atvieglo grīdas uzturēšanu higiēniskā stāvoklī, pieļaujot biežu mitro uzkopšanu.

Eļļotai un vaskotai grīdai nepieciešama kopšana ar speciāliem līdzekļiem, kas plašā sortimentā pieejami specializētajos veikalos. Tie izveido neredzamu aizsargslānīti, uz kura sakrājas netīrumi. Kopšanas biežums atkarīgs no virsmas noslogojuma.

 


Ieklājot mozaīkparketu, kurš izgatavots no parketa dēlīšiem, lietot tikai līmes uz spirta vai mākslīgo sveķu bāzes.

Ieklājot trīsslāņu mozaīkparketu, pieļaujams izmantot arī PVA tipa līmes.

Ja vēalaties paātrināt un atvieglot parketa ieklāšanu, izvēlieties vairogparketu. Vairogs sastāv no dabīgā koka parketa dēlīšiem, kas savā starpā salīmēti ar augstvērtīgu līmi. Vairogu precizitāte ir ± 0,02 mm, virsma slīpēta divas reizes slīpējamās iekārtās.

Domājot par parketa segumu, noteikti jārēķinās arī ar ieklāšanas un uzturēšanas izmaksām. Lai atvieglotu jums aprēķinus, piedāvājam aptuvenas izmaksas*

Parketa veidi un šķiras.

Dēlīšu parkets- precīza izmēra ēvelēti koka dēlīši, kuriem iestrādātas savienojuma vietas ar augstu precizitāti. Dažāda izmēra dēlīši dod plašas iespējas veidot ļoti daudz skaistu un oriģinālu rakstu. Iespējams izmantot vienas koksnes dažādas tekstūras dēlīšus, kā arī savstarpēji kombinēt atšķirīgas koksnes sugas.

Mozaīkparkets- sastāv no dabīgā koka dēlīšu parketa, kas savā starpā salīmēti ar augstvērtīgu līmi. Gatavie mozaīkparketa vairogi ievērojami atvieglo grīdas ieklāšana. Tā ieklāšana ir ērta un vienkārša. Iespējama rakstu dažādība. Ražojam mozaīkparketu arī pēc pasūtītāja rasējumiem.

Dažādiem ražotājiem ir dažādi parketa dalījumi šķirās. "Bēnes ozoli" piedāvā divu šķiru parketu:

I šķira- vesela koksne tās dabīgajos toņos, tekstūra atbilstoši sagataves zāģējumam. Pieļaujami veseli, ieauguši zariņi līdz 1,5 mm diametrā. Nav pieļaujamas koksnes vainas, plaisas, aplieva.

II šķira- vesela koksne tā dabīgajos toņos, tekstūra atbilstoši sagataves zāģējumam. Pieļaujamas tumšas tekstūras joslas (osim) un gaišas tekstūras joslas (ozolam), veseli ieauguši zariņi līdz 3 mm diametrā. Nav pieļaujamas koksnes vainas, plaisas un aplieva dēlītim.

 


.

Kategorija: Raksti un publikācijas | Pievienoja: maccho (20.05.2009)
Skatījumu skaits: 2615 | Reitings: 0.0/0 |
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: