Sveicināti Viesis
Otrdiena
13.11.2018
23:53

Мой сайт

Vietnes izvēlne
Ieejas forma
Raksti un publikācijas [6]
Meklēšana
Mūsu aptauja
Kāds grīdas segums Jums labāk patīk?
Atbilžu kopskaits: 152
Vietnes draugi
Statistika

Onlainā kopā 1
Viesi 1
Lietotāji: 0
Sākums » Raksti » Raksti un publikācijas

Lakotu un eļļotu parketa grīdu kopšana.

Lakotu un eļļotu parketa grīdu kopšana.


Jums zem kājām ir augstas kvalitātes parkets, kura lakotā vai eļļotā virsma to ideāli pasargā no netīrumiem.

Parketa grīdas atkarībā no pielietojuma ir pakļautas dažādai slodzei. Ilgstošā laika periodā uz parketa paliek lietošanas pēdas. Arī ļoti ciets parkets nav pasargāts no tā. Tādēļ mēs iesakam regulāru kopšanu.

Lai aizsargātu pret skrāpējumiem,  pielietojiet mēbelēm (it īpaši galdiem un krēsliem) filca paliktņus. Riteņkrēsliem izmantojiet speciālos polikarbonāta paklājiņus. Nolieciet pirms durvīm kājslauķi, jo citādi ienestās smiltis un netīrumi iedarbosies uz grīdu kā smilšpapīrs.

Iekštelpu klimats.    

Nodrošiniet parketam labus klimatiskos apstākļus. 20-22 grādu istabas temperatūra un 50-65% relatīvais gaisa mitrums ne tikai uzlabos jūsu labsajūtu, bet arī radīs ideālu vidi koka grīdai. Veselīgs iekštelpu klimats saglabās parketa grīdas vērtību un pasargās to no elektrostatiskas uzlādes. Protams, telpas ir ne tikai jāapkurina, bet arī regulāri jāvēdina, īpaši jaunās mājās, dēļ palielināta mitruma, kas nāk no vēl neizžuvušām sienām un grīdu pārsegumiem. Šādos gadījumos īslaicīgi var būt nepieciešams gaisa mitruma savācējs.    

Grīdas apkure.                               

Parketa grīda un grīdas apsilde – vai tās ir savienojamas lietas? Pieredze to iesaka un tam pat ir dažas priekšrocības. Ja tā ir pareizi pielietota, tad telpās, kuras tiek apkurinātas ar grīdas apsildi ir stabilāks klimats, nekā telpās, kuras tiek apkurinātas ar radiatoriem. Trīsslāņu parketa siltuma caurlaidības pretestība ir neliela. Tātad siltuma caurlaidība netiek kavēta. Tādējādi parketa grīdas uz grīdas apsildes ir labs risinājums. Protams, jums jārēķinās ar faktu, ka tādas koksnes kā dižskabārdis, osis un kļava vienmēr atrāk reaģē uz straujām miturma izmaiņām, nekā, piemēram, cietais ozolkoks. Tādēļ lūdzu ievērojiet iepriekšminētos veselīga iekštelpu klimata rādītājus. Ja tie strikti turas šajās robežās, tas garantē ilgu parketa grīdas noturību. Mēs iesakam pielīmēt parketa grīdu, ja tiek izmantota grīdas apsilde.

 

 Lakotas parketa grīdas - 

 Tīrīšana.

 Ikdienas tīrīšanai mājas apstākļos ir pietiekami uzkopt grīdu ar mitru lupatu vai vienkārši izsūkt ar putekļu sūcēju. Ļoti netīrām grīdām jāpievieno speciāli  (Cleaner) tīrītāji. Nekad pārlieku neslapiniet jūsu parketa grīdu, jo tas var izraisīt koka piebriešanu.

Aizsardzība.

Ir speciāli produkti, kas paredzēti lakotu parketa un koka grīdu kopšanai un aizsardzībai. Tās atjauno vecu un padilušu laku, aizsargā to un piedod nelielu spīdumu, kā arī veido mitrumatgrūdošu virsmu. Pirms lietošanas grīdai ir jābūt tīrai, uz tās nedrīkst būt vasks vai kāds cits parklājums kā tikai laka.

Eļļotas parketa grīdas 

Ikdienas tīrīšanai mājas apstākļos ir pietiekami uzkopt grīdu ar mitru lupatu vai vienkārši izsūkt ar putekļu sūcēju. Gadījumā, ja grīda ir netīra un to nepieciešams mazgāt. Ir ļoti efektīvs koncentrēts eļļotu grīdu tīrīšanas līdzeklis vieglai un pamatīgai parketa grīdu tīrīšanai, īpaši lielām noslogotām grīdām. Maz putojošs līdzeklis, tādēļ lietojams arī mazgāšanas automātos. Mazgājot grīdu ar šo līdzekli tā tiek tīrīta un atjaunota vienlaikus. Tādējādi virsma kļūst noturīgāka pret nodilumu. Līdzeklis neveido plēves kārtu. Regulāri kopjot grīdu, grīda paliek viegli kopjama un tiek novērsta slīdamība. Pareiza dozēšana: 2-3 vāciņi uz 1 litru ūdens. Mazgājiet grīdu tikai ar mitru (nevis slapju) lupatu, lai ūdens nepiebriedina koksni.

Lielas noslodzes gadījumā, laiku pa laikam aiszargājiet grīdu . Tas paredzēts augsti noslogotām un bieži mazgājamām grīdām, kā arī periodiskai eļļas atjaunošanai mājas apstākļos. Aizsardzībai uzklājiet nelielu kopšanas līdzekļa daudzumu uz drānas  un izrīvējiet to pa grīdu. Tad ļaujiet tam nožūt, un pārpulējiet grīdu. Jūs varat būt droši par to, ka dēļ eļļotas grīdas kopšanas līdzekļa ekoloģiskuma nav jāupurē parketa grīdas izturība.

Ieteikumi sakarā ar parketa kopšanas biežumu.

Lakotas parketa grīdas:

  • neliela noslogojuma grīdas (guļamistabas un dzīvojamās istabas) - reizi gadā
  • vidēji noslogotas grīdas (koridori, kāpnes, biroji) 1 - 2 reizes mēnesī
  • augsti noslogotas grīdas (restorāni, veikali, skolas) reizi nedēļā

Eļļotas grīdas:

  • neliela noslogojuma grīdas (guļamistabas un dzīvojamās istabas) 1 – 2 reizes gadā
  • vidēji noslogotas grīdas (koridori, kāpnes, biroji) 1 - 2 reizes mēnesī 
  • augsti noslogotas grīdas (restorāni, veikali, skolas) reizi nedēļā

Svarīgas piezīmes lakotam parketam.

Intensīvi izmantotam parketam birojos, restorānos, deju zālēs u.tml., lai saglabātu lakas aizsargfunkciju, iesakam laika gaitā noslīpēt virsējo lakas kārtu un pārlakot grīdu, tādējādi pagarinot parketa kalpošanas laiku. Mājas apstākļos vajadzība pārlakot grīdu rodas pēc 5 – 15 gadiem atkarībā no parketa grīdas noslogojuma un prasībām pret grīdas vizuālo izskatu.

Biežāk sastopamo traipu tīrīšana.

Vīns, augļi, ogas, sulas, krēms, bezalkoholiskie dzērieni, alus, kafija, tēja – mājsaimniecības tīrīšanas līdzekļi

Apavu krēms, apavu švīkas, darva, eļļa, tauki, šokolāde – tīrošā degviela

Tinte, lūpukrāsa – etilspirts

Asinis – auksts ūdens

Kategorija: Raksti un publikācijas | Pievienoja: maccho (20.05.2009)
Skatījumu skaits: 5143 | Reitings: 0.0/0 |
Komentāru kopskaits: 0
Vārds *:
Email *:
Kods *: